Naszą specjalnością są wyprawy na dorsza.

 

 

 

 

 

                                 Ustka

Ustka, jaką znają i lubią turyści, jest zupełnie inna w maju albo z końcem sierpnia. Z tętniącego życiem wakacyjnego kurortu zamienia się wtedy w ciche, spokojne i rodzinne miasteczko. Latem możemy oczekiwać od niej więcej, ale o każdej porze roku jest warta wizyty.

Ustka posiada szerokie plaże po części zachodniej i wschodniej, które zostały niedawno połączone ruchomą kładką . Od teraz turyści swobodnie mogą przemieszczać się pomiędzy nimi by godzinami wylegiwać się na czystym, miękkim piasku. Zadbane plaże rozciągają się po obu stronach ujścia Słupi na długości około 2 kilometrów, a między nimi co jakiś czas kursują statki z turystami oraz wędkarzami. Można tutaj sprawdzić jak wygląda prawdziwy rejs wędkarski na dorsza.

Przyjemnie i zdrowo

Mieszkańcy Ustki szczycą się znakomitym położeniem miasta, które znajduje się dokładnie w środkowej części polskiego Pomorza, gdzie wraz ze Słupskiem tworzy Dwu miasto. Nadmorska bryza, czyste powietrze, zapach otulających plaże sosen sprzyjają inhalacjom, natomiast dzięki efektywnemu wykorzystywaniu złoży borowinowych i solanek Ustka zapracowała sobie na status uzdrowiska. I choć oficjalnie stała się nim całkiem niedawno, bo w 1987 roku, przynajmniej od stu lat przyciąga do siebie kuracjuszy, szczególnie tych, którzy cierpią na choroby układu krążenia, oddechowego, ruchu, reumatyzm i problemy z przemianą materii.

Najbardziej słoneczna i z najdłuższą promenadą
Niektórzy mieszkańcy Ustki twierdzą, że ich miasto jest najbardziej słonecznym miejscem na wybrzeżu. Na stronie internetowej uzdrowiska można przeczytać, że liczba godzin słonecznych w ciągu roku przekracza tu 1500. Sezon kąpielowy w Ustce więc trwa długo ponad dwa miesiące. Szczególnie od czerwca do sierpnia, czyli wtedy, kiedy Bałtyk przeżywa oblężenie rodzin z dziećmi, miasteczko tętni życiem. Najlepiej widać to na promenadzie - najdłuższej w Polsce. Słynny nadmorski bulwar w Ustce ma ponad kilometr długości. Zaczyna się przy kanale portowym, gdzie znajduje się „obowiązkowy” do zobaczenia symbol Ustki, czyli posąg syreny (potarcie piersi pomnika spełnia marzenia!), oraz latarnia morska, a kończy się 1100 metrów dalej w pobliżu wieży widokowej. Na deptaku znajdują się kawiarenki, a obok jest park. W planie spaceru promenadą warto uwzględnić ławeczkę Ireny Kwiatkowskiej z brązowym pomnikiem aktorki, która wielokrotnie spędzała w Ustce wakacje.

Muzyka, imprezy, drinki

Ustka nazywana jako letnia stolica Polski, stara się dostarczać turystą rozrywki. Co roku organizowany jest Festiwal Sztucznych Ogni - imponujące widowisko pirotechniczne, jeden z największych pokazów fajerwerków w kraju podczas którego odbywają się koncerty. Przez cały sezon w knajpach w rejonie plaży Wschodniej odbywają się imprezy sportowe i taneczne.

Rezerwacja